Materjalid


Marmor kreeka keeles marmaros   on  “särav kivi”. Marmorit on tihti peetud staatuse sümboliks. Marmoriga seostub ekstravagantsus ja jõukus. Kuuldes sõna „marmor“, meenuvad muinasjuttudest pärinevad marmorpaleed.
Marmor on laialt levinud kristalliline moondekivim, mis koosneb erinevatest muundunud lubjakivimitest. Olenevalt tekkematerjalist koosneb marmor kas kaltsiidist või dolomiidist. Marmor on üks kauneimaid ja elegantsemaid looduslikke kivimeid olles samal ajal äärmiselt unikaalne.

Graniit on 100% looduslik ning tiheda struktuuriga kivim, mille moodustumiseks on looduses kulunud miljoneid aastaid.  Graniit on tekkinud laava kristalliseerumisel maapinnases. Seda looduskivi leidub ja kaevandatakse erinevates maailmajagudes, kusjuures igas regioonis leiduv kivi on teistest veidi erinev nii oma struktuurilt kui ka värvigamma poolest. Graniit paistab silma eelkõige oma kordumatu mustri aga ka tugevuse ja vastupidavuse poolest. Graniit kannatab hästi temperatuuri kõikumisi ning sobib seetõttu kasutamiseks nii sise-kui välistingimustes. Graniit on maailmas enim kasutatav looduskivi.

Kvarts on loomult ilus, vastupidav ja hügieeniline pinnamaterjal, mistõttu sobib ideaalselt köögitasapindade valmistamiseks. Lisaks leiab kvarts laialdast kasutust ka vannitubades tasapindadena ning muudes siseviimistluselementides. Nagu kõik materjalid, säilitab ka kvarts oma head omadused ja ilu, õige hoolduse korral, aastakümneteks. Kvartsi pindu on lihtne hooldada.

Keraamilised kivimaterjalid on muutunud üha populaarsemaks kodusisustajate seas ning neid kasutatakse laialdaselt nii sise- kui välitingimustes.
Keraamilised kivimaterjalid on suurepäraste tooteomadustega ning laia värvitoonide ja mustrite valikuga.
Keraamiliste töötasapinnad on erakordse kriimustuskindlusega, väga hea kuumataluvusega, ei ima sisse vedelikke ning lihtsasti hooldatavad.
Keraamilised tasapinnad on tööstuslikult valmistatud ja koosnevad looduslikest komponentidest nagu liiv, savi ja sidusained.